3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

cover3hHmeraSxokikouAthlitismou

Η πρώτη Δευτέρα του Οκτωβρίου κάθε έτους έχει καθιερωθεί ως Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Στα πλαίσια της ημέρας αυτής και το 1ο ΕΠΑΛ Χαλκίδας τη Δεύτερα 3 Οκτωβρίου συμμετείχε με αθλητικές δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν μέσα στο χώρο του σχολείου. Οι εκδηλώσεις περιστράφηκαν γύρω από το άθλημα του βόλεϊ με ενημέρωση από επαγγελματίες αθλητές αλλά και αγώνες μεταξύ των μαθητών στο κλειστό γυμναστήριο του σχολείου.

Οι μαθητές και οι καθηγητές του 1ου ΕΠΑΛ Χαλκίδας θέλουν να ευχαριστήσουν την ομάδα βόλεϊ του ΗΡΑΚΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ KINGS που μας επισκέφθηκαν και συνομίλησαν μαζί μας. Οι αθλητές Μάκης Κολτσιάκης, Κυριάκος Σπυριούνης και Μάρκος Γαλιώτος έγιναν δεκτοί με ενθουσιασμό από τους μαθητές και μαθήτριες, τους οποίους μύησαν στα μυστικά του βόλεϊ και τις αξίες που ο αθλητισμός προσφέρει, μοίρασαν αυτόγραφα και φωτογραφήθηκαν μαζί τους.

Read 2473 times Last modified on Saturday, 15 October 2016 16:56