Τηλεδιάσκεψη με Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος | 27.11.2014

Την Πέμπτη 27/11/2014 στις 11.00 π.μ. πραγματοποιήθηκε προγραμματισμένη τηλεδιάσκεψη με την υπηρεσία δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος της Ελληνικής Αστυνομίας με θέμα "Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο". Στη τηλεδιάσκεψη αναφέρθηκαν οι βασικοί κίνδυνοι που αντιμετωπίζει ο έλληνας χρήστης στα social media (όπως το facebook), το cyberbulling και οι ηλεκτρονικές απάτες. Στο τέλος απαντήθηκαν ερωτήσεις που έθεσαν σχολεία απ' όλη την Ελλάδα. Την τηλεδιάσκεψη παρακολούθησαν μαθητές της Γ' τάξης του σχολείου στο χώρο της βιβλιοθήκης του 1ου ΕΠΑΛ Χαλκίδας.

Read 1041 times Last modified on Saturday, 29 November 2014 13:05