Παρουσίαση Ερευνητικών Εργασιών Α' Τετραμήνου 2012-2013

Την Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου, οι μαθητές της Α' λυκείου του σχολείου μας έκαναν με επιτυχία την παρουσίαση των ερευνητικών εργασιών τους, στα πλαίσια του μαθήματος του project. Αναλυτικά οι εργασίες που παρουσιάστηκαν καθώς και οι συμμετέχοντες ήταν οι εξής:

01. Διαδίκτυο και Ασφάλεια. Εργασία για την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο από τους μαθητές του Α1 υπο την καθοδήγηση των καθηγητών τους Τρακαντζίδη Ι. και Λαθούρα Α.

02. Αθλητισμός και Νέοι. Εργασία για τα ωφέλη της ενασχόλησης των Νέων με τον αθλητισμό από τους μαθητές του Α2 υπο την καθοδήγηση των καθηγητών τους Παναγιώτου Α. και Τρακαντζίδη Ι.

03. Κάπνισμα. Εργασία για τους κινδύνους και τις βλαβερές συνέπειες του καπνίσματος στον άνθρωπο από τους μαθητές του Α3 υπο την καθοδήγηση των καθηγητών τους Λουκάκη Αθ. και Λαθούρα Ασ.

04. Τρόποι ανάπλασης του εγκαταλελειμένου δημοτικού πάρκου στην περιοχή του Βούρκου Χαλκίδας. Εργασία για την ανάδειξη του προβλήματος της εγκατάληψης του πάρκου του Βούρκου και προτάσεις αξιοποίησης ως χώρος πολυσύνθετων δραστηριοτήτων καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς από τους μαθητές του Α4 υπο την καθοδήγηση των καθηγητών τους Χαλικόπουλο Α. και Λαζαρίνα Μ.

Συγχαρητήρια στους μαθητές, στις μαθήτριες και στους καθηγητές τους για την πολύ καλή δουλειά!

Υπεύθυνος Συντονισμού: Καλαϊτζόγλου Αθ.

You are here:   ΑρχικήΠρουσίαση Project Α' Τάξης