Εκπαιδευτική επίσκεψη στο ΤΕΙ Αθήνας

Ο τομέας Πληροφορικής πραγματοποίησε στις 20 Μαρτίου 2014 εκπαιδευτική επίσκεψη στο ΤΕΙ Αθήνας με την συμμετοχή μαθητών της Β' και Γ' τάξης. Κατά την διάρκεια της επίσκεψης οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τα τμήματα του ΤΕΙ Αθήνας και τις προϋποθέσεις εισαγωγής μέσω των Πανελλαδικών εξετάσεων. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στην βιβλιοθήκη του Ιδρύματος και στο κέντρο διαχείρισης δικτύου όπου είδαν από κοντά τον εξοπλισμό και ενημερώθηκαν για την δομή και τις υπηρεσίες που παρέχει το δίκτυο. Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε στο Τμήμα Πληροφορικής όπου είχαν την ευκαιρία να "προβάρουν" τα φοιτητικά θρανία και να ενημερωθούν από τον καθηγητή κ. Ξυδά για την επαγγελματική αποκατάσταση των αποφοίτων του ιδρύματος, το πρόγραμμα σπουδών και γενικότερα τις σύγχρονες τάσεις στην επιστήμη της Πληροφορικής.

Υπεύθυνοι Καθηγητές: Κεσελόπουλος Γιώργος ? Μπέης Χαράλαμπος ? Λαθούρα Ασπασία - Παναγιώτου Άγγελος