Εκπαιδευτική επίσκεψη του τομέα Γεωπονίας στην εταιρεία φυτικών καλλυντικών KORRES

Οι μαθητές του Τομέα Γεωπονίας Τροφίμων και Περιβάλλοντος του σχολείου μας στα πλαίσια των εκπαιδευτικών επισκέψεων, βρέθηκαν στις 6/12/2013 στις εγκαταστάσεις παραγωγής φυτικών καλλυντικών της εταιρείας "KORRES" στα Οινόφυτα Βοιωτίας. Ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις παραγωγής και ενημερώθηκαν από τους υπεύθυνους για τον τρόπο παραγωγής των φυτικών καλλυντικών και τις προοπτικές για την δημιουργία νέων προϊόντων.

Υπεύθυνοι Καθηγητές: Σαπουντζής Αντώνιος - Κουρνη Νικολέτα - Αντωνίου Δέσποινα - Ζησίμου Αναστάσιος - Πολυχρόνη Μαρία